.

.

Woodington е Свети Бенедикт Бенедиктински Заштита Обоени Смола 12 Инчен Голема Статуа Figurine

Woodington е Свети Бенедикт Бенедиктински Заштита Обоени Смола 12 Инчен Голема Статуа Figurine

DEN 1199.76

Износ
Во продавницата.

СЛИКА : Ова е слика на Св. Бенедикт покажува му држи книга на неговото владеење и пастир е на персоналот.Тој е добро познат во текот на Католичката Црква да биде светец на заштита од сите нешта злото.Неговата медал се користи од страна на врвот Ватикан exorcists додека тие очисти нечисти злото од нешто или некој.Оваа бројка покажува два медали пред него додека тој ја гледа надвор кон сите кои ја видите.ДЕТАЛНО & КВАЛИТЕТ : Само најдобрите во однос на квалитетот, нашата Верно Инспиративна фигурини од Woodington, ние се направени со големо внимание во likings и детали на изрази на лицето и боење.Секое парче е рачно насликани да се сведат на најмала детали.МАТЕРИЈАЛИ : Направен со камен смола мешавина, нашите скулптури се шупливи што ги прави доволно светлина за транспорт и прикажување лесно, но се направени за да бидат силни и издржливи.Секој е рачно насликани со парична казна масло врз основа сликарство.ПОДАРОК ЗАГРАДЕНИ : Оваа колекција е подарок заградени за лесно давање на подарок и складирање.Совршен верски подарок за било Католичката Христијанска, ова парче прави голема разговорно парче.Оваа figurine на Св. Бенедикт покажува му носи неговото владеење во една рака, вработените во други.Под неговите нозе се медалјони на заштита, во кои се наведува во латинска, "да Се Вратам на Сатаната".Сликата е направена на смола со рака насликани заврши и е 12 инчи висок.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите