.

.

Турски Органски суво грозје, 2.5 Килограми — Сонце Сушена Томпсон Seedless Одберете Грозје, Не-ГМО, Суровини, Без додаден Шеќер, Пестициди-Бесплатно, Кошер, Вегетаријанц?

Турски Органски суво грозје, 2.5 Килограми — Сонце Сушена Томпсон Seedless Одберете Грозје, Не-ГМО, Суровини,

DEN 1996.80

Износ
Во продавницата.

ОРГАНСКИ : Нашите турски Органски суво грозје е не-ГМО и 100% се бесплатно од било загадувачи.БИЛО НАЧИНИ ДА се КОРИСТИ : Уживајте турски Органски суво грозје во тесто, салати, десерти, овошни пијалаци.ХРАНЛИВИ ПОТТИК : турски Органски суво грозје, ќе ви обезбеди со голем број на витамини и минерали.ОДЛИЧНА УЖИНКА : турски Органски суво грозје, се драгоцени суво овошје за вашиот ужинка во секое време.ЗДРАВ ИЗВОР на ЕНЕРГИЈА : Snacking на нашата Органски суво грозје исполнува со енергија веднаш.Турски Органски суво грозје од Храна да се Живее се сушени плодови на слатка грозје одгледувани во Турција.Тие се заеднички цврстите состојки можете да го видите во многу јадења кои се дава од огромни здравствени придобивки.Вкусни турски Органски суво грозје содржат Влакна, Калиум, Калциум, Железо, Фосфор, Цинк, Бакар.Покрај тоа, не содржи заситени масти и холестерол.Органски суво грозје се богати со антиоксиданси, но се ниско ниво на масти и калории.Што ги прави совршени за здрава ужинка за подобрување на продуктивноста.Уживајте во Органски суво грозје во многу јадења како што се чорби, салати, колачи, леб, muffins, колачињата и енергија барови, овошни пијалаци.Ако ви се јаде тоа јасно, бидете сигурни дека да се придржуваат до ¼ чаша по порција и да имаат, заедно со еднакво здрави плодови како што се бадеми и ореви.Исто така, да го додадете во muesli, puddings, и каша.Суво грозје се добри за својата и во комбинација со други сушено овошје како хранлив, здрава ужинка.Супер меки овес суво грозје колачиња се направени без јајца, брашно или путер.Овие здрави колачиња вкус исто како и оригиналниот рецепт, без да сите лоши нешта,!.ИНСТРУКЦИИ : .

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите