.

.

MARRTEUM 8-Инчен Светилка Сенка Харфа Носителот со Јасни Фацетирани Кристал Светилка Finial и Светлина Седло База за Табела и Подни Светилки, 2set

MARRTEUM 8-Инчен Светилка Сенка Харфа Носителот со Јасни Фацетирани Кристал Светилка Finial и Светлина Седло

DEN 374.40

Износ
Во продавницата.

Исто така одговараат за поправка и замена на старите табела светилка загради.Забелешка : ве Молиме бидете сигурни дека големината е во право за вашата светилка befor купување.7 инчен (Кол x H), и светлината седло база дупка со дијаметар е 0,4 инчен / 10 mm.Спецификација : Боја : Silver Size : 8 inch Material : Метал и crystal Saddle Дупка со Дијаметар : 0.Пакет Содржина : 2 парчиња светилка харфа рамки & 2 парчиња кристална топка finials & 2 парчиња седло основи на осветлување додатоци комплет, користи за да се обезбеди абажур да стандард на маса или на подот светилка лесно.19 инчен / 30 mm Lamp Finial Висина : 1. 8 Инчен Абажур Харфа Носителот Техник со Фацетирани Кристална Топка Finial и Светлина База Kit Detachable светилка сенка рог рамка загради : U-облик на структура светилка харфа користи за да се обезбеди абажур и ставете ја во целни места постојано, топката finial е лесно завртки и исклучување, седло може да се отстрани ако сака да ги задржи постојните делови.Декоративни : јасно мулти-фацетирани кристал светилка finial со стандардни 1/4"-27 нишка, во прилог за одредување на абажур за да се избегне падне, таа исто така додава decorativeness на врвот на табелата светилка.Монтажни : топката finial на светилка во свирењето на харфа носител е лесно да се зезнав на и надвор, и седло база може да се отстрани ако вашата желба да ги задржи постоечките делови.Во согласност со современите осветлување тела и современ дом декорација стилови.Примена : Убаво за DIY вашиот светилки со различни lampshades.Ве молиме проверете ја вашата светилка големина пред да купите.Големина : светилка харфа носител е 8 инчи во висина (од врвот рамо до дното на prong), топката finial е за 1.Добро за современите осветлување тела и современата домашна декорација : Исклучителна мулти-фацетирани кристал светилка finial со стандардни 1/4"-27 конец, може да додадете decorativeness до врвот на маса светилка, и сребро-на ѕвонење во свирењето на харфа застане е многу разноврсна, погоден за сите видови на DIY lampshades.

Параметрите на производот

Color:
Silver
Size:
8 inch
Material:
Metal and crystal
Saddle Hole Diameter:
0.4 inch / 10 mm
Lamp Finial Diameter:
1.19 inch / 30 mm
Lamp Finial Height:
1.7 inch / 43 mm
Package Content:
2pcs Lamp Harp Frames :
2pcs Clear Faceted Crystal Ball Finials :
2pcs Light Saddle Bases :

Им се допаѓа и на купувачите