.

.

ORILIGHTS Замена Проектор Светилка за Epson ELPLP54 v13h010l54 со Домување

ORILIGHTS Замена Проектор Светилка за Epson ELPLP54 v13h010l54 со Домување

DEN 1604.16

Износ
Во продавницата.

Дел Број : ELPLP54. Компатибилен за : ИО-S7 EPSON EB-S72 EPSON EB-S8 EPSON EB-S82 EPSON EB-W7 EPSON EB-W8 EPSON EB-X7 EPSON EB-X72 EPSON EB-X8 EPSON EB-X8e EPSON ЕЈ-TW450 EPSON проектот за модернизација на образованието-X7 EPSON EX31 EPSON EX51 EPSON EX71 EPSON H309 A EPSON H309 C EPSON H310 C EPSON H311 B EPSON H311 C EPSON H312 A EPSON H312 B EPSON H312 C EPSON H327 A EPSON H327 C EPSON H328 A EPSON H328 B EPSON H328 C EPSON H331 A EPSON H331 B EPSON H331 C EPSON POWERLITE 51 EPSON Power Lite 79 EPSON Power Lite РК 705 HD EPSON Power Lite S7 EPSON Power Lite S8+.Сребро Сијалица Внатре.Ние ги користиме нови технологии за да се создаде подобро режач.Уживајте До 2500-3000 Часа Живот и повеќе од светлината.Ве молиме Имајте во предвид : Само Бренд 'Orilights' е Одговорен за сите Објектот Описи и Гаранција. 100% сосема НОВ Висок квалитет Orilights Компатибилен Проектор Светилка со Housing30 дена наплата & 180 дена замена Како да го замени светилка : 1. Вклучете го проекторот и исклучете го кабелот за напојување. 2. Почекајте еден час, за да се овозможи тоа да се излади целосно.(Внимание : не отстранувајте ја светилка единица од проектор веднаш по употребата.Светилка ќе биде топла и може да предизвика горат повреда. 3. Завртете го проекторот завршена.Отворете светилка единица поклопец со олабавување на завртки со шрафцигер. 4. Олабави обезбедување на шрафовите на светилка со шрафцигер.Држете светилка единица добро и го стави надвор од насока на стрелката. 5. Вметнување на нови светилка додека тоа е безбедно место.Заострување на шрафовите.Свитка се справи. 6. Поврзете светилка со конекторот и ги заостри завртки. 7. Затворање на светилка капак и се стегне завртки. 8. Ресетирање на Проекторот од следниве Проекторот Оперативен Прирачник.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите