.

.

DuaBhoi LED Сијалица 194 T10 168 2825 W5W Екстремно Светла 3030SMD Замена за Автомобил RV Внатрешни работи Индикатор Купола Мапата Табличка Багажникот Товар Светла 2 ПАРЧИЊА Мраз Си?

DuaBhoi LED Сијалица 194 T10 168 2825 W5W Екстремно Светла 3030SMD Замена за Автомобил RV Внатрешни работи

DEN 239.76

Износ
Во продавницата.

Висок Дисипација на Топлина дизајн : со користење на повеќето напредни топлина дисипација алуминиумски материјал, посебно двојно-layer алуминиумска плоча топлина дисипација структура, значително подобрување на дисипација на топлина и продолжување на работниот век.Константен Напон, Постојан Струја : нормална работа 10-12v, висока отпорност обезбедува точни светилка тековната група, со цел да се одржи стабилна осветлување, без да се погодени од возило напон промени.Големина : 194, T10, w5w, 2825, 147, 152, 158, 159, 161, 168, 175, 184, 192, 193.Не поларитетот, Plug and play.Примена : тоа може да се користи за многу цели, како што се соба светлина, дигитални светлина, учтивост, позиција, табличка светлина, багажникот светло, царинење светлина, мапата светлина, куполата светлина, вратата светлина.Топло Совети : 2 пакети на 194 led светилки на еден сет, за некои возила, Тоа може да треба canbus декодер да се поправи треперење или код за грешка.Сијалица тип : LED.LED компоненти : SMD3030 компоненти.Lumens : 450 LM.Боја : Мраз Сина.Соодветниот напон : DC12 V универзална.Потрошувачка на енергија : 2 W/pc.Големина (должина * ширина) : 30 * 9 mm(1.18*0.35 инчи).Агол на гледање : 360°.Животниот век : 50.000 часови.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите