.

.

WEIMELTOY 50W 6ohm Оптоварување Отпорници, Предводена Отпорници за 3157 7443 1156 1157 Светилки, Поправи се Претвори Сигнал Светло Трепка Брзо Хипер Флеш Табла Код за Грешка CANBUS От?

WEIMELTOY 50W 6ohm Оптоварување Отпорници, Предводена Отпорници за 3157 7443 1156 1157 Светилки, Поправи се

DEN 167.76

Износ
Во продавницата.

Спецификација за производ : Моќност : 50w Resistance : 6ohm Material : Златна Алуминиум body Application : декодира пораката за грешка и хипер флеш лесно.Еден LED Оптоварување Отпорник за Еден LED Сијалица.Едноставно поврзете една страна, негативни жица, на другата страна да го сигнал /кочница светлина жица како на сликата.Забелешка : Load отпорници се многу топли кога се работи, па го инсталирате на метална површина, се задржи неколку инчи далеку од пластика и жици.WEIMELTOY 50w оптоварување отпорници може да се поправи грешка во кодот ,хипер флеш за претвора сигналот светлина лесно.Ефикасна топлина дисипација : Висок степен на воздухопловство алуминиум, топлина мијалник ритам дизајн, брз топлина дисипација, стабилни перформанси за ладење ,мала големина висока моќност.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите