.

.

Џексон : Икона : Sable Синтетички Мешавина : Watercolour Четка : Quill : Број 6

Џексон : Икона : Sable Синтетички Мешавина : Watercolour Четка : Quill : Број 6

DEN 541.92

Износ
Во продавницата.

Детал,Се Мијат.Црвено Sable/Синтетички Мешавина.Круг.Овие природни дрво постапува quill четки ќе ви даде прецизност и контрола, висока боја одржување капацитет со чувствувам како sable.Мешавина на традиција и модерна технологија, овие четки претставуваат достигнувања на науката во комбинација со класичен потребите на традиционалните вода боја уметник.Уникатноста на Микро-Синтетички влакна е два пати.Прво, влакната се третираат за да се произведе милиони мали indentations.Ова ја зголемува површината на влакната овозможуваат многу поголема боја одржување капацитет за четка.На влакната потоа се третира со посебен процес кој ослободува микро-синтетички влакна од било статички електрицитет што го прави четка влакна се држиме заедно.По што косата може без проблеми и точно да реагираат на било каков вид на мозочен удар, или деликатни или abrupt.By потоа мешање на природни sable косите ќе се создаде четка дека се однесува како чиста sable но на дел од цената.Синтетички quill се користи за ferrule на четка, наместо natu.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите