.

.

POWERTEC Tee 1/4-Инчен-20, 2-1/2-Инчен, 20-Pack QTB1005 Т-Слот 1/4-20 Тема Големина Т-Топ 2.5 Инчен Долго – 20 Пак, 20 x 2-1/2, Count

POWERTEC Tee 1/4-Инчен-20, 2-1/2-Инчен, 20-Pack QTB1005 Т-Слот 1/4-20 Тема Големина Т-Топ 2.5 Инчен Долго –

DEN 311.76

Износ
Во продавницата.

Овие премиум компоненти се направени од јаглероден челик и цинк галвански да сигурно го издржат силен вртежен момент, корозија и тешки за употреба. 5" Т-Облик Глави 13/16" од 17/32" од 7/64" Дебела 1/4"-20 Сите Тема.Ние сме посветени да ги надминува очекувањата, додека со најновите иновации, технологија и развој на производи за индустријата.Нашите завртки функција чисти, солиден теми кои нудат лесно расклатување и брз затегнување акција, погодно за кога ќе се ре прилагодување или измената на jigs/тела.На заоблени т-форма главата на топ гарантира дека ќе доживее мазна и nonbinding инсталирате во мрежата на T-песни.Овие навој т-завртки ви овозможи да се изгради и да ги прилагодите на работилница jigs и тела кои ги задоволуваат вашите точните спецификации.ВКЛУЧУВА : (20) Tee Завртки 1/4"-20 тема гром и 2-1/2 долго. Должина : 2-1/2".POWERTEC е една од водечките производителот на висок квалитет на дрво работа на машини, опрема и асортиман на ОЕМ замена на делови.ФУНКЦИЈА : од Суштинско значење убодни и тела хардвер дизајниран со прецизност машински т-глави, кои се вклопуваат внатре изнесе жлебови и т-слотови, дозволувајќи им на затегнување и прилагодување на вашиот сопствен jigs е лесна задача.Овие премиум компоненти се направени од јаглероден челик и цинк галвански да сигурно го издржат силен вртежен момент, корозија и тешки за употреба.Дали можете повторно да работат од дома, на локација, или во некоја индустриска средина, ќе се ре сигурни да се најде овие навој т-завртки задоволување, ефикасна и совршено одговара на вашиот проект.ДИЗАЈН : во Можност да го издржат силен вртежен момент со тешки за употреба, и нема лесно да се соблече, ниту над-се стегне.Од суштинско значење убодни и тела хардвер дизајниран со прецизност машински т-глави, кои се вклопуваат внатре изнесе жлебови и т-слотови, дозволувајќи им на затегнување и прилагодување на вашиот сопствен jigs е лесна задача.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите