.

.

Крајната Текстилни -10 Пакет - 90 x 90-Инчен Плоштадот Полиестер Лен Tablecloth, Прашливи се Зголеми Розова

Крајната Текстилни -10 Пакет - 90 x 90-Инчен Плоштадот Полиестер Лен Tablecloth, Прашливи се Зголеми Розова

DEN 623.76

Износ
Во продавницата.

100% Полиестер.Произведено во САД и Увезени. 10 квадратни tablecloths секоја мерка 90 инчи во страни; идеален за употреба како шалче или topper на 60 и 72 инчен тркалезни маси.Лесна; еден-парче дизајн.Машина перат ткаенина; дамка поминува NFPA 701-2010 Тест# 1. Прашливи се Зголеми Розова 90 Инч Квадратен Полиестер Tablecloths се совршен лен маса крпа за вашиот дом оркестарот, свадба, ресторан, забава и други специјални настани.Овие цврсти лен tablecloths се дизајнирани да бидат навремено и дамка отпорни и функција лесна дизајн со serged рабови.Бидејќи овие ткаенина табела облека се направени од издржлив полиестер, тие се машина перат и може да се користи безброј пати.Правливите се Зголеми Розова 90 Инч Квадратен Полиестер tablecloths се одличен избор за вашата свадба, забава, домашна јадење, Божиќ и Благодарноста вечери и други специјални настани.Поради варијации во компјутерски монитори, бои, нијанси може да се разликуваат во изглед од екранот на екранот.Бројот на парчиња по пакет е еднаква на пакет име.Ве молиме пребарување Крајната Текстилни за појавување и комплементарни елементи во сите форми и големини.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите