.

.

Zollipops Шеф Бебе Zaffi Taffy Анти-Шуплина Taffy, Шеќер Слободни Бонбони Со Ксилитол За Здрава Насмевка & Чисти Забите, 5 унца (пакување од 1)

Zollipops Шеф Бебе Zaffi Taffy Анти-Шуплина Taffy, Шеќер Слободни Бонбони Со Ксилитол За Здрава Насмевка &

DEN 237.12

Износ
Во продавницата.

По многу испитувања, Алина и Лола започна споделување Zolli Бонбони со пријателите и семејството, останатото е историја.Анти-шуплина : zaffy taffy природно помогне да ја неутрализира киселоста и да се подигне на ph ниво во вашата уста.Шеќер Слободни бонбони : zollipop нуди различни вкусни, природни бонбони, кои се направени на ксилитол (од САД Бреза), Erythritol, Stevia и други насмевка пријателски природни состојки кои се всушност добро за вашите заби.Всушност, многу луѓе имаат заедничка дека по ужива еден од нашите третира, нивните заби се чувствуваат мазни и чисти повторно.Висока киселост придонесува за расипување на забите; со намалување на киселоста, Zollipops може да им помогне на забите повторно mineralize побрзо и да ги направи посилно и посилно.Ќе уживате во вкусот и љубов мазна, чиста чувство Zolli Бонбони испорачува како тоа им помага да се донесе здрав p H ниво на устата и се остава забите чувство на чиста и освежен.Идеален за училишта, Стоматолошки и заводи за здравствена заштита + семејствата кои сакаат да се насмевнам.Здрава третира, направи големи награди или награди за мали деца.Zolli Бонбони — Zollipops, Zolli Топката Popz, Zolli Капки, и Zaffi Taffy — беше креиран од страна на Алина и Лола Morse, иновативни младите девојки во Мичиген, кој одлучи тие сакаа да се создаде вкусни чоколади што е добро за вашата насмевка и секој може да уживаат!Конечно, Мајки, Татковци, Наставниците, дури и Стоматолози може да се каже, "Да!Има некои бонбони!" и да се чувствувате добро во врска со тоа!.Вкусни, здрави бонбони, со мисија да се направи ти насмевка!!!.Секој е омилен : zaffy taffy се омилени меѓу стоматолози, наставниците и родителите.Деца можат да уживаат во еден по секој оброк, до три дневно, за чистење на Заби и поздрава насмевка.Zaffi taffy работи природно со нашите тела за да помогне да се намали киселоста и го балансира p H во нашето mouths.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите