.

.

Кинески Јазол/Среќа Tassel Кинески Јазол Pendant Мали Декорација Рачно ткаени Кинески Стил Пролет Фестивал Празнична Дневна Соба Влезот Тремот Божиќ Фестивал Цвет Рипка

Кинески Јазол/Среќа Tassel Кинески Јазол Pendant Мали Декорација Рачно ткаени Кинески Стил Пролет Фестивал

DEN 357.60

Износ
Во продавницата.

Екранот на Црвени Кинески Јазли на ѕидот, пред врата, прозорец, mantel, салон, студија, спална соба, дневна соба, трпезарија, центар, ресторан, продавница, канцеларија, стан или било каде сакате за обележување на Кинеската Нова Година. 1. Кинески јазол е типичен рака-плетени ткаенини во Кина.Како симбол на Кинеската традиционална култура, тоа претставува обединување, мир, среќа и љубов. 2. Чиста рака ткаење, фина изработка, светла боја, креативно ѕид виси, така што на ѕидот не е монотоно. 3. Креативни украси подобрување на стилот на вашиот дом.Празнична црвена боја виси дома и има добар вкус. 4. Квалитетот свила конец, не исчезнат, без топка, силни и издржливи, исклучителна цвеќиња декорација, умен рака ткаење.Боја и Дизајн : Секој Кинески Јазолот е врзан со еден јаже и изгледа идентично и од напред и од назад кога ќе заврши.Нејзините симетрич-ност во согласност со Кинески естетски стандарди.Црвената боја симболизира среќа и просперитет.Производ : Кинески knot Product материјал : Памук thread Product технологија : рака-woven Product големина : 110cm * 40cm Product Боја : Red Product употреба : housewarming, дневна соба, украси и сл.1. Ве молиме проверете ја големината и бојата пред да го купат.2. Ве молиме имајте во предвид дека може да има некои боја разлики поради различни екранот методи.3. Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.4, ви благодариме за посетата на мојот продавница, кликнете на за да влезат во мојата продавница, ќе има многу производи за вашиот референца, логистика, општо земено, ние ќе брод во рок од 1-3 дена, се проценува дека времето за испорака е 9-15 дена.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите