.

.

Nauticalmart Гроздобер Наутички 18 Месинг и Дрво Телескоп со Дрвени Стојат

Nauticalmart Гроздобер Наутички 18 Месинг и Дрво Телескоп со Дрвени Стојат

DEN 3480.00

Износ
Во продавницата.

УБАВА МЕСИНГ И ДРВО ТЕЛЕСКОП.НАПРАВЕНИ НА КВАЛИТЕТОТ МЕСИНГ И ДРВО СЛУЧАИ ТЕЛО.ОДЛИЧНА ЗГОЛЕМЕНА ЦЕЛОСНО ФУНКЦИОНАЛНА ТЕЛЕСКОП.СТОЈАТ ВИСИНА полна височина е 23" околу..виткање стојат висина 14" и подот кол 13".ЗДРАВ ДРВЕНИ TRIPOD, НОГА СЕ ПРИЛАГОДИ НА ЖЕЛБАТА ВИСИНА.ГРОЗДОБЕР НАУТИЧКИ 18" МЕСИНГ И ДРВО ТЕЛЕСКОП ГОЛЕМИНА : 18" На Наутички Месинг/Дрво Телескоп е убава месинг refractor телескоп монтиран на дрвен tripod.Овој телескоп е целосно функционална наутички ремек-дело, кое додава класа и софистицираност на секоја соба е во.Ова е совршен подарок за поморски истражувач.Главната обемот е солидна месинг со мазни полиран дрво се справи.Фокусирајќи се остварува со прилагодување на окуларот прстен на телескоп цевка, со до 12x зголемување.Отстранлив месинг капа, поврзани со синџир, ја штити цел леќа.На дрвени tripod стојат карактеристики мазна, полиран круг нозе, секоја со солидна месинг фитинзи и завртка порака за да ви овозможи да се прилагоди на висината.Солидна месинг синџир има три дрвени нозе заедно, па телескоп може да ја задржи својата позиција.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите