.

.

Burt ' s Пчели Бебе Шампон & Миење, Смирувачки Солза Слободни Бебе Сапун - 12 Унца Шише

Burt ' s Пчели Бебе Шампон & Миење, Смирувачки Солза Слободни Бебе Сапун - 12 Унца Шише

DEN 215.76

Износ
Во продавницата.

БЕБЕ ШАМПОН : се Направи бања време лесно со овој нежен, смирувачки шампон и тело измијте кои се чисти и го омекнува бебе е деликатна, чувствителна кожа,.БЕБЕ ТЕЛО ИЗМИЈТЕ : Блага бебе се мијат и солза слободни бебе шампон дојде заедно во една не-иритирачки формула за да се очисти косата и кожата од глава до пети.ПРИРОДНА ГРИЖА за новороденчињата : Ова бебе шампон и тело измијте има природни растителни врз основа чистење комплекс со Соја Протеини, кои природно moisturizes бебешка кожа.СМИРУВАЧКИ УДОБНОСТ : Burt ' s Пчели Бебе Смирувачки Шампон & Миење има релаксирачки арома на лаванда и ванила дека помага смири и да се затишје бебе да спие – совршен подарок за нова мајки или плус на секое бебе туш подарок или бебето подарок сет!.ПЕДИЈАТАР ТЕСТИРАНИ : Клинички докажано да биде безбеден и ефикасен за секојдневна употреба, овој 98.9% природно потекло бебе бања од суштинско значење е формулиран без phthalates, parabens, petrolatum, или SLS.Мирис : Смирувачки | Големина : 12 Fl Мл (Пакување од 1).

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите