.

.

Д-р Здравје Арабика Кафе со Чистење и Кокос Exfoliating Тело Струже со Органски Шеј Путер и Grapeseed Масло, Detoxifying Лицето Чистење, Анти Целулит Физичко Тело Чистење

Д-р Здравје Арабика Кафе со Чистење и Кокос Exfoliating Тело Струже со Органски Шеј Путер и Grapeseed Масло,

DEN 479.76

Износ
Во продавницата.

Нашите Арабика кафе тело чистење е направена со користење само со највисок квалитет сите природни, вегетаријанци, и без суровост состојки; неверојатен exfoliator, без сушење на вашата кожа; комбинација на кафе и мртвото море сол за ексфолиране; Моќен concoctions на различни масла за moisturization, кафе семе масло, бадемово масло, шеј путер, јојоба масло, маслиново масло, cacao екстракт, кокос екстракт, и Витамин Е Повеќенаменски чистење кои може да се користи како полно тело, чистење, нога чистење, лицето чистење и усна чистење; Користење на вашите целни области; Бришење на областа во кружни, масажа-како движење за да се зголеми ефектот; Најдобро се користи додека во туш; За најдобри резултати, користете го овој производ редовно.Се ослободите од целулитот на природен начин, Нашата кафе чистење затегнува кожата и го спречува пајакот вени преку подобрување на протокот на крв од стимулативните ефекти на кофеинот; Кофеин од кафето, струже може да помогне да се намали појавата на кожата дупчиња во образите; Додаде со мртвото море сол, ова тело чистење, исто така, помага да го олеснат лузни и stretchmarks.Кафе во овој чистење делува како механички exfoliator и Арабика кафе содржи ензими и кисели својства кои помагаат за чистење далеку мртвите кожата за да се открие новото, здрава кожа одоздола.Изгледа младо и се чувствуваат млади; Природни exfoliating ефекти од кафе отстраните мртвите клетки од кожата и дава на неспокојот изглед на кожата; Крем богат кафе тело чистење е преполн со антиоксиданси кои го намалуваат знаците на стареење на кожата, како брчки, сончевите дамки, и фини линии; се Постигне новак, помладите, и moisturized изглед.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите