.

.

Клуб 5 Трки Нерѓосувачки Центар Пропадна Плоча Guard за Axial SCX6 Џип JLU Wrangler

Клуб 5 Трки Нерѓосувачки Центар Пропадна Плоча Guard за Axial SCX6 Џип JLU Wrangler

DEN 669.12

Износ
Во продавницата.

Дизајн специјално за Axial SCX 6 Џип JLU шасија. 2.00 mm Нерѓосувачки Челик SUS304.Лесна инсталација.Воведување на нови Нерѓосувачки Челик Центар Пропадна Плоча Guard за Axial SCX6 Џип JLU Wrangler за Разлика од 1/10 скала, ние одлучивме да го удвои дебелина на челик ние ги користиме за SCX6. Материјалот за оваа пропадна плоча guard е дел од тешки 2.0 mm дебели на SUS304 од не ' Рѓосувачки Челик, не само заштита на центар пропадна плоча, но, исто така, додавање значителен на тежина на најниската центарот на шасија.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите