.

.

10.1 оз. Кертриџ Бела Полиуретан Caulk

10.1 оз. Кертриџ Бела Полиуретан Caulk

DEN 103.92

Износ
Во продавницата.

Master Seal NP1 10.1 Оз.Полиуретански Пломби, Бела.Разноврсна влага-лекување со високи перформанси полиуретан пломби со постојан еластичност (Порано : Sonolastic NP 1).За употреба на активен, вертикална и хоризонтална внатрешни работи, надворешните зглобови, вклучувајќи и проширување ѕид зглобовите, кат и тротоарот зглобовите, странични ѕидови, панел ѕидови, precast ѕидови, прозорци рамки и структурни компоненти, брани, spillways, и бура вода и канализација.Супстрати вклучуваат бетон, ѕидарија, алуминиум, и дрво.Обврзници за бетон, ѕидарија, и други материјали без буквар.Не е потребно мешање.Кожа во текот на ноќта и целосно да се лечи во рок од една недела.Пакување од 1.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите