.

.

SDENSHI IR Термичка обработка на Слика Инфрацрвена Камера, Резолуцијата 76,800 Пиксели, Температура Мерен Опсег -20℃-300℃, 3.2 инчен Екран во Боја Екранот

SDENSHI IR Термичка обработка на Слика Инфрацрвена Камера, Резолуцијата 76,800 Пиксели, Температура Мерен Опсег

DEN 12951.60

Износ
Во продавницата.

2-инчен full екран во боја, овозможува детален гледање на инфраред-генерирани слики.Јасно екран : 320x240 резолуција и видлива слика со резолуција од 0.07℃ Температура опсег : -20℃-300℃ - Мерење на точност : 2% дигитални /±2℃ - Emissivity : 0.5 ° точност за подобро работење. - Погоден за : широка примена во медицината, противпожарни, археологијата, сообраќајот, земјоделството, производство на електронски и други области.Екран во боја : 3.Посебно копче : за одредена функција, што е сосема лесно да го вклучите или исклучите уредот, или приказ на слики.0 - Автоматски напојување-исклучување на време : Избор : 5 минути/20minutes/не исклучете автоматски - Оперативен температура : 0℃-45℃ - температура на Чување : -20℃-60℃ - Влажност : . - Посебно копче : за одредена функција, што е сосема лесно да го вклучите или исклучите уредот, избришете или приказ на слики.Автоматска конфигурација : 5 минути / 20 минути / не се исклучи автоматски. - Автоматска конфигурација : 5 минути / 20 минути / не се исклучи автоматски.5 ° точност за подобро работење.3 милиони пиксели, слики со висока дефиниција.Спецификација : - Дисплеј : 3. - Широк Опсег : -20 ~ 300 ° C / -4 ° ~ 572 ° С температура на мерен опсег, 2. - Го исчистите екранот : 320x240 резолуција и видлива слика со резолуција од 0.2-инчен full екран во боја, овозможува детален гледање на инфраред-генерирани слики.0 Прилагодливи - Слика фреквенција : 9 HZ - бранова Должина опсег : 8-14µm - режим на Фокус : Fixed - Палета : Железо боја,виножито,црна и бела - View опција : интеграција на топлинска слика со 25%чекор должина и видлива слика - Сликата складирање : SD картичка(4 G) - формат на Датотека : bmp : JPG - Напојување : вграден-во наплаќа - USB : Микро USB 2.3 милиони пиксели, слики со висока дефиниција.2 инчен колор дисплеј Резолуција : 320x240 - Поле агол : : 26°× 34° - Термички чувствителност : 0.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите