.

.

Bonarty ХТ-19 223x105x90mm Термичка обработка на Слика од Камерата

Bonarty ХТ-19 223x105x90mm Термичка обработка на Слика од Камерата

DEN 1144.80

Износ
Во продавницата.

големина на дизајн - Корисна кога ви е потребна; лесно се вклопува во вашиот алатка перниче.Широк measurement range - мерка меѓу -20 C и 300 C.ХТ-19 е термичка обработка на слика камерата, Тој може да се користи за широк спектар на апликации, вклучувајќи електрични, механички и автомобилската.Тоа е исто така познат како "Слики IR Термометар".Визуелната слика и инфрацрвени мапата меша ви помогне да се идентификуваат точната локација на потенцијалните прашање.Висока резолуција - 320x240; висока чувствителност, со висока дефиниција и висока стабилизација.Опис : - ХТ-19 е термичка обработка на слика камерата, Тој може да се користи за широк спектар на апликации, вклучувајќи електрични, механички и автомобилската.Тоа е исто така познат како "Слики IR Термометар". - Висока резолуција - 320x240; висока чувствителност, со висока дефиниција и висока стабилизација. - Визуелната слика и инфрацрвени мапата меша ви помогне да се идентификуваат точната локација на потенцијалните прашање. - Широк measurement range - мерка меѓу -20 C и 300 C - -големина дизајн - Корисна кога ви е потребна; лесно се вклопува во вашиот алатка перниче .Спецификација : - Прикажете:3.2 инчен Колор дисплеј - FOV / Најкус фокусна должина:26° x 34° - Резолуција:320x240 - Термички чувствителност:0.07°C - Мерење на владата:Инфраред фокусна авион мерење на температура Температура спектар : -20 ~ 300 °C - Мерење на точност : 2% дигитални / ±2 °C - режим на Фокус:Фиксна - бранова Должина спектар : 8~14um - Батерија тип:(Полнење на Батеријата во Пакетот) - USB : Микро USB 2.0 - Операција Температура : 0~45°C - температура на Чување:-20~60 °C - Влажност : .

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите