.

.

8 Инчен Импулс Рачна Торба Sealer, 5 mm Запечатување Ширина Топлина Запечатување Машина за Mylar и Житни Кеси Пластика и Кеси Храна за Складирање со Екстра Замена на Компле

8 Инчен Импулс Рачна Торба Sealer, 5 mm Запечатување Ширина Топлина Запечатување Машина за Mylar и Житни Кеси

DEN 1886.40

Износ
Во продавницата.

Лесен за Користење : Не се загрее време е потребно, само поврзете и да го користите.Стави во пластична на запечатување површина, потоа притиснете рачката, а коло автоматски ќе се контролира греење време .Кога индикаторот lights out, снабдувањето со електрична енергија е автоматски исклучен.По неколку секунди, ослободување на справи, и печат добро.Авто LED Индикатор : Не треба да се смета или се измери колку долго да се применува топлина, LED светло е само вклучено кога греење на елемент е оперативен.Поставување на греење класа и притиснете го вашиот материјал, се додека ВОДЕШЕ за да се исклучи за да се обезбеди совршена печат.Прилагодливи 8 Класа Температура : Топлински импулс sealer има 8 нивоа прилагодувања на прилагодлива температура, која создава совршен заптивки за различни материјали и дебелина кеси.Макс печат дебелина : 10 mils.Ова е совршен топлина sealer да се печат фолија, kraft, полиестер, пластика и сите други топлина запечатува материјал кеси, кој е идеален за домаќинство, малопродажба, производство, продавниците за храна, а индустриски запечатување.Прирачник Импулс Sealer Спецификации : Запечатување ширина : 2mm; Сина.Доаѓа со 2 замена колекции.Ако имате било какви проблеми во употреба, ве молиме да се консултирате со нас и ние ќе бидеме среќни да се реши тоа за вас.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите