.

.

Тунел за ХО Скала Воз (18 Радиус, 30 Степени)

Тунел за ХО Скала Воз (18 Радиус, 30 Степени)

DEN 551.76

Износ
Во продавницата.

Бела PLA Пластика.За 18" радиус песна (радиус е *не* должина!Види слики). 30 степени (3) на овие тунели направи 90 степени претвори).Едноставен 3 D испечатени пластични тунел за ХО-скала воз песна.Варијации : Директно варијации се прави, и нивната должина е наведен број.Криви варијации на листата на степени од кругот на тие ги покриваат, и радиус е радиусот на криви песна.На пример, "15" радиус, 30 степени' значи дека секое парче опфаќа 30 степени на круг, што значи дека 3 од нив се направи 90 степени чекор.Радиусот на кругот што ќе бидат направени од страна на овие делови е 15" (било криви нумера што ќе ја купите, треба да имаат наведени радиус).22.5 степен варијации значи дека 4 од нив се направи 90 степени чекор. 18 степен варијации значи дека 5 од нив се направи 90 степени чекор.Тунелот отворање пресек димензии : 2.6 инчи широк (2.0 инчи на самото дно) 3.5 инчи висок.Воз не се вклучени.Песните не се вклучени.3 D испечатени парчиња секогаш се дојде и со некои ситни површината артефакти.Можете да се намали далеку жици, и можете лесно песок површина.Но, не одат премногу длабоко, бидејќи надворешната школка е само околу 1 мм дебел.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите