.

.

Диви Планета Skipjack Диви Туна, Не се Додава Сол, Кето и Paleo, 3rd Партија Меркур Тестирани, 5 Унца, 4 Пакет

Диви Планета Skipjack Диви Туна, Не се Додава Сол, Кето и Paleo, 3rd Партија Меркур Тестирани, 5 Унца, 4 Пакет

DEN 1514.40

Износ
Во продавницата.

Одржливо извори диви туна – Нашите туна е 100% пол & линија се наоѓа во Централна или Северниот дел на Тихиот Океан.Пол и риболов линија помага да се одржи природни рибни популации и океанските средини.Секогаш Не-ГМО, – Глутен Слободни, Не-ГМО, и Кошер, Нашите конзервирана туна е удобен и здрава закуска или прилог на вашите омилени јадења.Каприз-слободен туна – можете да уживате Диви Планета туна со јасно и свесно да се знае дека ние се потпираме на пол и риболов линија методи кои ги поддржуваат локалните океанските средини и рибни популации.Не се додава масло, вода или спојници – Ние ја напушти надвор Спојници, така што секој може на Albacore туна е исполнет со свежо-од-на-сеп вкус што сакате.Одржлив диви туна – Диви планета туна е поле и линија се наоѓа во северниот дел на Тихиот Океан или исклучување на крајбрежните нов Зеланд, одржување на природните популации и зачувување на екосистемот.Смета на диви skipjack туна да се обезбеди голема туна вкус собрани со одржливи практики.Секој може да обезбедува Омега 3, протеин и повеќе од хранливите состојки што сакате, оставајќи од спојници, додаде вода или масла.Плус, нашите конзервирана туна е глутен слободни, Не-ГМО и ОУ Кошер PAREVE, па можете да се чувствуваат добро за она што сте исхраната на своето семејство.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите