.

.

18 Елоксирани Алуминиумски Straight Edge Гарантира Директно да Рамките .001 Преку Целосна 18 Во Должина SE18

18 Елоксирани Алуминиумски Straight Edge Гарантира Директно да Рамките .001 Преку Целосна 18 Во Должина SE18

DEN 885.60

Износ
Во продавницата.

Гарантира директно во рок од 0.001" во текот на целиот 18" во должина.Елоксирани алуминиумски .0400" (7/16") дебел од 1.750" (1¾") широк.Референца edge е машински рамна и мазна.Contoured пресек за лесно грчевито држејќи се за.Виси дупка на едниот крај.Овој алуминиум straight edge е поекономична алтернатива за други многу повеќе скапи прави агли на пазарот.Оваа straight edge е многу корисна за да се утврди машина табела рамност и во поставување на машини, како што се jointers и рендисалки и различни од храна маси.Референца edge е машински рамен да рамките 0.001" во текот на целата должина.Тие се достапни во четири различни должини.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите