.

.

Ликовно Студио Фирма Рачно Насликани Стакло Божиќ Украс - Скии & Половите во Снег Steamboat

Ликовно Студио Фирма Рачно Насликани Стакло Божиќ Украс - Скии & Половите во Снег Steamboat

DEN 479.76

Износ
Во продавницата.

Уметникот добивање на Steamboat Спрингс, Колорадо : тоа Спин овој украс 360 степени за да ја видите зима скијате на планински предел.Токму страна се насликани од внатрешноста : Уметници користат криви четки за да обратна-наслика слика во внатрешноста на земјината топка.Секој Украс трае околу два дена за да се заврши.Рака Разнесени Стакло Сфера : Квалификувани занаетчии поединечно се надува секој украс топката од стопена стакло.Не постојат двајца се исти, секој мерки околу 3" во дијаметар.Вистински Колектори предмет : Бидејќи секој украс е уникатен, ова парче е еден-на-еден вид колекторот е објект вас и вашето семејство ќе го чувам за идните генерации.Подарок Заградени : совршен keepsake за било ски љубовник или како memento на што посебно, еднаш во-а-живот патување во Колорадо.Пристигнува во поместена квадрат се чувствува подарок кутија, што е корисно за давање на подарок и безбедно складирање.Скијање како тебе никогаш не сум го видел.Оваа убава, обратна-насликани стакло украс покажува планинско во целост 360 степени.Продолжува античка уметност-форма ценети од страна на собирачи.Уметниците изборот од селекцијата на минијатурни криви и свиткана-shafted четки, внимателно рака бои, секоја минута детали во внатрешноста на украс.Занает, бара уметници постојано да вметнете ја четката низ мал отвор во областа; прво да го претстави дизајнот, а потоа да се детално бои, еден по еден.Целиот процес за секој украс бара до два дена.Нема две парчиња се идентични, што го ова внатре-насликани стакло украс на keepsake да биде богатство од генерација на генерација.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите