.

.

SODIAL(R) Преносни 5MP 50X-500X Зголемување 8-LED USB Дигитален Микроскоп Endoscope со Застане за Образование Индустриски Биолошки Инспекција

SODIAL(R) Преносни 5MP 50X-500X Зголемување 8-LED USB Дигитален Микроскоп Endoscope со Застане за Образование

DEN 856.56

Износ
Во продавницата.

Слика копчето за да веднаш фотографирање (само Windows). ● Образование & експерименти ● Анализа & Извештаи.проверете.Микроскоп е дизајниран за PC решение со пријателски кориснички интерфејс. ● Микро-електроника : КОЧАН,Честички на проверка.се користи во различни области, инспекција на Кожата, Косата инспекција, Индустриски инспекција (ПХБ, Материјал) Образование намена, Печати индустриски, индустриски Текстил, Биолошки инспекција, Накит & Печат (збирки) инспекција и така натаму. ● Контрола на квалитетот Алатка : КК инспекција. ● Збирки-Скапоцен Камен,Монета,Поштенски Марки.Посебни АП софтвер : Микро-Мерка-Алатка може да помогне да се слика, за снимање на видео и прават микро-мерка работа со леснотија. ● Јазик : македонски,Кинески, ● Систем Барање : Pentium Computet со 700 M Hz &Погоре, 20М HD Простор CD ROM Возачот,64 MB RAM меморија,Direct X VGA Картичка CD Диск Драјвер и Микро-Мерка Алатка ● Димензија за 112 mm X 33 мм Спецификација : ● Медицинска : Кожа,Интра-оралната Уво Ирис.1 Компатибилен ● оперативен Систем : Win XP,Vista,Win 7 32 малку (не поддржува 64bit).3 M ● Извор на Светлина вграден Бела Светлина, LED X8 КОМПЈУТЕРИ ● Уште Резолуција : 640*480 ● Рамка го Оценувате : 30 f/s Под 600 ЛУКС Brighteness ● 5 X Дигитален Зум на Режим на Секвенца ● Brightness Контрола Рачно прилагодување ● Зголемување на Односот на 50 X~500 X(Прирачник) ● Напојување : преку USB Порта (5 V DC) ● USB 2.LED светло контрола за да ја прилагодите јасноста на боите. ● Reading Support : За години.Карактеристики : ● Image CMOS Сензор ● Контролер со Голема Брзина DSP (Возачот Бесплатно достапни) ● Фокус Опсег : 0mm~40mm ● Snap Шут Хардвер и Софтвер ● Видео со Резолуција 0. ● PCB&SMT во процесот ● контрола на Квалитетот Убавина Продавница : Коса&Кожата инспекција. ● Материјал анализа : мали ● power&материјал површината Индустриска алатка инспекција.

Параметрите на производот

● Medical:
Skin,Intra-oral Ear Iris.
check. :
● Education & experiments :
● Analysis & Reports. :
● Printings insoection. :
● Material analysis:
small
● power&material surface Industrial tool inspection. :
● Collections-Jewel,Coin,Stamps. :
● Quality Control Tool:
QC inspection.
● Micro-electronics:
COB,Particle check.
● PCB&SMT in process :
● Quality control Beauty Shop:
Hair&Skin inspection.
● ReadingSupport:
For the olds.
● Textile inspection. :

Им се допаѓа и на купувачите