.

.

50-1000X 8LED микроскоп USB дигитален микроскоп со универзална метал поддршка

50-1000X 8LED микроскоп USB дигитален микроскоп со универзална метал поддршка

DEN 753.36

Износ
Во продавницата.

УНИВЕРЗАЛНА МЕТАЛ ЗАГРАДАТА : Доаѓа со универзална метал заграда, агол може да се прилагоди според вашите потреби. 8 LED : има 8 бела LED светлата на микроскоп главата за да ја осветлат инспекција област. 50-1000 X : 50-1000 X континуирано зум има стабилни перформанси и може да се набљудуваат повеќе magnifications.USB ДИГИТАЛЕН МИКРОСКОП : Преку USB конекција, дигитален микроскоп јасно може да се набљудуваат мери објект.ШИРОК СПЕКТАР НА ПРИМЕНА : Тоа може да се сретнат луѓе со различни потреби, и е погоден за областа на електрониката, индустријата, убавина, научни истражувања и така натаму.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Дигитален Микроскоп Материјал : Пластични Боја : Сребро Сива Микроскоп Големина : 130x33mm/5.12x1.3во(L x OD) Тежина : Околу.288g/10.2 оз Господар Чип : Посветена мајстор за DSP Зголемување : 50 X ~ 1000 X Фото/Видео : Вграден-во Помошен Извор на Светлина : 8 бела LED светла Статични Резолуција : 320x240/480x360/640x480/1280x960/1600x1200 Пиксели : 1.3 MP, interpolation : 2 милиони пиксели Слики Растојание : Прирачник за прилагодување 0-4cm Фиксна База : Кревање база за Поддршка на Системот : За WIN XP/VISTA,за WIN 7,за WIN 8,за ПОБЕДА 10 Метод на Конекција : USB кабелска конекција за Напојување : USB 5 V DC Динамичен Рамки : 20-30f/s Под 600 LX Светлината Осветлување Опсег : 0 ~ 30000 LX далечински управувач прилагодлив Поддржани Јазици : Поедноставен Кинески,Традиционален Кинески, англиски (други јазици треба да бидат прилагодени) Пакет Листа : 1 x Дигитален Микроскоп со USB Cable1 x Кревање Rod1 x Фиксна Buckle1 x Кревање Base1 x Screw1 x Калибрација Ruler1 x Упатството.

Параметрите на производот

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Digital Microscope
Material:
Plastic
Color:
Silver Gray
Microscope Size:
130x33mm/5.12x1.3in(L x OD)
Weight:
Approx.288g/10.2oz
Master Chip:
Dedicated master for DSP
Magnification :
50X ~ 1000X
Photo/Video:
Built-in
Auxiliary Light Source :
8 white LED lights
Static Resolution:
320x240/480x360/640x480/1280x960/1600x1200
Pixel:
1.3MP, interpolation
Imaging Distance:
Manual adjustment 0-4cm
Fixed Base:
Lifting base
Support System:
For WIN XP/VISTA,for WIN 7,for WIN 8,for WIN 10
Connection Method:
USB wired connection
Power Supply:
USB 5V DC 
Dynamic Frames:
20-30f/s Under 600 LX Brightness
Illumination Range:
0 ~ 30000LX remote control adjustable
Supported Languages:
Simplified Chinese,Traditional Chinese, English (other languages need to be customized)
Package List:
1 x Digital Microscope with USB Cable1 x Lifting Rod1 x Fixed Buckle1 x Lifting Base1 x Screw1 x Calibration Ruler1 x Instruction Manual :

Им се допаѓа и на купувачите