.

.

EvoShield Бејзбол и Софтбол-Вата-Шлемови XVT Вата Шлем Лице Shield Десен Играч

EvoShield Бејзбол и Софтбол-Вата-Шлемови XVT Вата Шлем Лице Shield Десен Играч

DEN 479.76

Износ
Во продавницата.

Конструиран за безбедно монтирање да вата шлем : штити страна на лицето кои се изложени на Стомна, не го попречи sightlines.Супериорна удобност : лесни ABS пластика со поместена внатрешната површина.Одговара : изберете десен играч (rhh) за десната рака hitters или левата рака hitters (lhh) за лево раце hitters.Лесно се инсталира : само две вкупно завртки (хардвер вклучени).Не влијае на државниот просветен инспекторат nocsae сертификација на Evo Shield xvt luxe и Evo Shield xvt вата шлемови кога се правилно инсталирани.XVT ВАТА ШЛЕМ ЛИЦЕ SHIELD Е КОМПАТИБИЛЕН СО СИТЕ EVOSHIELD XVT и XVT LUXE ВАТА ШЛЕМОВИ (се ПРОДАВА ОДДЕЛНО).На XBT вата шлем лице штит од Evo Shield ви дава додаде заштита на чинија каде што ви треба најмногу.Конструиран за безбедно монтирање на страната на шлем, овој штит ќе ја штити страна на вашето лице без попречување на очите линии.Лесен ABS пластика изградба со поместена внатрешната површина значи дека не жртва заштита за удобност.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите