.

.

Puppia Десетар Темперамент-А за домашни Миленици, Сина, Мали

Puppia Десетар Темперамент-А за домашни Миленици, Сина, Мали

DEN 2344.80

Износ
Во продавницата.

Маскирна шема & солидна schemed.Прилагодливи вратот со токи и кука & јамка fastener.Прилагодливи градите појас.PUPPIA SMART ОЗНАКА pendant(QR Код само) е вклучена.Големина На : Мали - 9.4"~11.4" Вратот, 12.6"~17.3" Градите.На Десетар се Подигнат Еден (over-the-шеф)карактеристики на маскирна шема и цврсти schemed.Тоа е топол и нејасни зима темперамент кој е Прилагодлив вратот со токи и кука & јамка fastener и Puppia гума етикета на градите.Појавување на leashes се достапни и се продава одделно.Достапни во Кавер-Сина и во големини се движат од Мали да се крупните.Ве молиме забележете дека поради овие производи се создадени со мали раси на ум, поголеми димензии (јас.e.Големи, Екстра-Голема, итн.) не мора да значи поголем раси.Ве молиме погледнете во сликата на големината на табелата.Тоа е многу важно да се измери вашето куче со лента мерка според големината на табелата.Како општо правило, ако вашето куче паѓа помеѓу големини, тоа обично е подобро да се оди до големина.Тежина бројките се само проценки.Секогаш користете вистински мерења.Ве молиме имајте на ум дека кога мерење на вашето куче за облека, тоа е многу важно да имаат прецизни мерења на вашето куче вратот и градите дебелина.ВАЖНО : ве Молиме имајте на ум дека кога мерење на вашето куче, мерење за вратот, мораат да бидат однесени во ОСНОВАТА НА ВРАТОТ и градите дебелина мора да се преземат зад предните нозе.Исто така, важно е да се земе во предвид големината на кучето е главата, како и вратот дебелина и градите дебелина.Бидејќи некои кучиња имаат многу поголема глава од нивните вратот, ве молиме бидете сигурни дека вратот отворање на е доволно голем да се менува со текот на вашето куче главата.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите