.

.

10Pcs/Set Quilting Образец Акрилик Шиење Владетел DIY Шиење Алатки за Крпеница, Поправка, Шиење и Процесот на Работа.

10Pcs/Set Quilting Образец Акрилик Шиење Владетел DIY Шиење Алатки за Крпеница, Поправка, Шиење и Процесот

DEN 585.12

Износ
Во продавницата.

Корисна Алатка во Собата : Ова quilting образец го поставите работи добро со текстил, кожа, хартија, итн.Тоа е погоден за quilting, поправка, шиење и занаетчиски работи.Означени Алатки : Секое парче е јасно означени со својата големина или број за да ви овозможи да ги користите лесно.Напор во Употреба : нема потреба да се одбележи ткаенина со фломастер, само се движи на шаблон на ткаенина; и марка на образец го прави лесно да се лоцира и да се прилагоди; на транспарентен материјал го прави полесно за вас да се почитува.Комплетен Сет : пакетот вклучува 10 различни видови на флексибилни quilting шаблони, и тие ќе направи вашата работа повеќе погодно.Повеќе намени : Ова quilting образец собата е погодна за многу форми на занаети, вклучувајќи quilting, шиење, крпеница, спојување, граници, обврзувачки, ленти, итн.Опис : Нашите Шиење Алатка во Собата е премија и поедноставно да им помогне на вашиот направи занаети сакате.Спецификации : Производ големина : како што е прикажано на Производот материјал : Acrylic Packing Листата : Quilting Алатка Поставите*1 (10pcs/set)Забелешки : Поради светлосни ефекти и снимање агли, бојата на објектот и тоа што е прикажано на сликата може да имаат нијанса.Поради рачни мерења на локации, може да се толеранцијата на производ големина.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите