.

.

Дрво Влажна Детектор, 4 Pin Дигитални Влага Метар Влажна Детектор Влажност Тестер за Дрво Ѕид Конкретни Гипс Тули Каравани Чамци и Други Материјали

Дрво Влажна Детектор, 4 Pin Дигитални Влага Метар Влажна Детектор Влажност Тестер за Дрво Ѕид Конкретни Гипс

DEN 2052.00

Износ
Во продавницата.

4 Pin Дигитални Влага Метар, Подобро Чувствителни Индукција, на Повеќе Прецизни Податоци.Data Hold Функција, Тоа ќе се Одржи на Мери Вредност.Еден Повеќе Време да Притиснете "ДРЖАТ", на Метар ќе го објави на "Hold" Функција.Точни Measurments Прикажани Брзо на Голем LCD Екран за Јасно Читање.Моќта од страна на 9 V Батерија, Безбедно Користење (Батеријата Вклучена).Погоден за огревно дрво, Гипс, Ѕидови, Чамци, Каравани, Дрва, Тули, Бетонски, дрвени Струготини, Дрвени Струготини и Други Материјали.Спецификација : Мерен Опсег : 0-40%Резолуција : 0.1%Оперативни Температура : 0 - 40℃Температура на Чување : -10 - 50℃Влијание на влага :

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите