.

.

Sutinna Времето Радио, Рака Чудак Итни Соларни Радио со Екранот, Комбинација на AM/FM/Weather Бенд (WX/WB/NOAA) Радио, Led Светилка, Моќ Банка и Читање Светлина

Sutinna Времето Радио, Рака Чудак Итни Соларни Радио со Екранот, Комбинација на AM/FM/Weather Бенд (WX/WB/NOAA)

DEN 1286.40

Износ
Во продавницата.

【Мултифункционален】-Тоа е комбинација на AM/FM/weather бенд (WX/WB/NOAA) радио, LED светилка, моќ банка и читање на светлината. 【Различни Методи на Полнење】-различни методи на полнење, радиото може да биде обвинет од страна на соларна енергија, handcranked полнење и micro USB надворешни текст. 【Отворено Радио】-Тоа е идеален придружник за кампување, планинарење, авантура и други активности на отворено. 【Одличен Подарок】-Ова е исто така одличен подарок за вашите пријатели кои се на отворено ентузијасти, со стручните служби. 【Екранот Дизајн】-Екранот се прикаже дизајн, погодно за корисниците да се слуша за да се емитува, исчистите екранот на WX (СБ), FM и AM податоци сигнали.Спецификација : Предмет Тип : Времето Радио Материјал : АБС Боја : Црна, Црвена Големина на Екран : 3.7 во LCD Тежина : Околу. 662.0 g/23.4 оз Модел : QQT310 Прикаже Содржината : Канал, фрекфенција, температура, моќ, време, аларм Функции : Радио, светло, мобилни моќ, читање светлина, аларм и СОС Фрекфенција Тип : СУМ (520-1710 KHZ), FM (87-108 Mhz), WX/WB/NOAA (162.400~162.550 Mhz) Работен Напон : 2.7-4.2 V Светло Моќ : 3 W Читање светилка Моќ : 1 W Батерија Тип : 5000mah литиум батерија (вклучени) (поддршка за проширување на 3 Pcs АА батерии) Полнење Метод : Прирачник за полнење, соларни полнење, micro USB полнење Време на Полнење : Рака чудак (15-20 минути на континуиран осветлување или 15-20 минути на континуирана радио употреба во една минута со 130rmp брзина на ротација) на соларната Енергија (10-12 часа/просечна сонце подолу 86000lm) micro USB (околу 2 часа) Работно Време : Светло> 8 часа, емитува> 2.5 часа за Поддршка на СОС аларм Поддршка за NOAA предупредување Поддршка 3.5 mm џек за слушалки Пакет Листа : 1 x Времето Радио 1 x Кабел за Податоци 1 x Прирачник.

Параметрите на производот

Item Type:
 Weather Radio
Material:
ABS
Color:
Black Red
Screen Size:
3.7in LCD
Weight:
Approx. 662.0g/23.4oz
Model:
QQT310
Display Content:
Channel, frequency band, temperature, power, time, alarm
Functions:
Radio, flashlight, mobile power, reading light, alarm and SOS
Frequency Band Type:
AM (520-1710KHZ), FM (87-108Mhz), WX/WB/NOAA (162.400~162.550Mhz)
Working Voltage:
2.7-4.2V
Flashlight Power:
3W
Reading lamp Power:
1W
Battery Type:
5000mah lithium battery (included) (support expansion of 3Pcs AA batteries)
Charging Method:
Manual charging, solar charging, microUSB charging
Charging Time:
 
Hand crank (15-20 minutes of continuous lighting or 15-20 minutes of continuous radio use in one minute with 130rmp rotation speed) :
solar Energy (10-12 hours/average sunshine below 86000lm) :
 microUSB (about 2 hour) :
Working Time:
Flashlight> 8 hours, broadcast> 2.5 hours
Support SOS alarm :
Support for NOAA warning :
Support 3.5mm headphone jack :
Package List:
1 x Weather Radio 1 x Data Cable :
1 x Manual :

Им се допаѓа и на купувачите