.

.

Притисок Cookers Универзална Замена Силикони Запечатување Дихтунзи Плови Вентил Sealer Сет за 5 или 6 Четвртиот Притисок Шпорет Модели, како XL, YBD60-100, PPC780, PPC770 и PPC790

Притисок Cookers Универзална Замена Силикони Запечатување Дихтунзи Плови Вентил Sealer Сет за 5 или 6 Четвртиот

DEN 719.76

Износ
Во продавницата.

Ве молиме Изберете Строго Според ГОЛЕМИНАТА!моќ притисок печка замена на делови - На sealer често се мијат надвор, оставајќи го floater изгубат и притисок шпорет неупотребливи, Floater и sealer се дел од капакот на Моќ Притисок Шпорет, и се од суштинско значење за притисок шпорет да работат.Притисок Шпорет Запечатување Прстен Додатоци притисок вентил Floater и sealer и Заптивка се дел од капакот на Моќ Притисок Шпорет, и се од суштинско значење за притисок шпорет да работат !Запечатување Рингот го Замени секој 18-24 месеци или кога деформација е присутна во вашиот стар запечатување прстен .Изработени од 100% Безбедна Храна-Одделение трајни Силикони ,Мирис Отпорни.притисок шпорет делови Силикони Запечатување Прстен надворешен дијаметар 9.3", Внатре дијаметар 8.5" (ве Молиме изберете строго според големина).Се вклопува модели IP-DUO60 (DUO60), IP-LUX60 (LUX60), IP-DUO50 (DUO50), IP-LUX50 (LUX50), Smart-60 (Smart), IP-CSG60 (CSG60) и IP-CSG50 (CSG50),PPC770, PCXL-PRO6, и PC-TRI6. Не се препорачува за други брендови на притисок cookers - се Направени исклучиво за употреба во IP.XL притисок шпорет делови - Floater и sealer поставување одговара на многу модели на Власта за Притисок Cookers 6 quarts, YBD60-100, PPC780, PPC770, и PPC790. Притисок шпорет делови за замена, Пакет Содржина - Сет од 7 (1x Floater и 1x Sealer + 4 x Притисок Шпорет Заптивка Силикони + 1x Запечатување Прстен Силикон).моќ притисок печка замена на делови : Запечатување Рингот го Замени секој 18-24 месеци или кога деформација е присутна во вашиот стар запечатување прстен.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите