.

.

Екранот на Допир (AMOLED) Digitizer Собранието со Рамка за Samsung Galaxy S4 (IV) SCH - I545 (Verizon) / SPH - L720 (Спринт) / SCH - R970 (САД Мобилна) (за Телефонот Поправка Замена) (Црна Магла)

Екранот на Допир (AMOLED) Digitizer Собранието со Рамка за Samsung Galaxy S4 (IV) SCH - I545 (Verizon) / SPH

DEN 1439.52

Износ
Во продавницата.

USB одбор конектор. ★НЕВЕРОЈАТНИ ЗАМЕНА : Поправка/Замена на стари, скршени, испукана, оштетени погрешни Екранот со допир на екранот проблеми, мртви пиксели, испукана екрани, погрешна боја прашања.на џек за слушалки собранието кабел конектор. 100% КВАЛИТЕТ на ТЕСТИРАЊЕ : Сите екрани тест помина пред превозот.0 mm Филипс #00 завртки обезбедување на midframe да екранот собранието.Почеток на јачината на звукот копче страна на телефонот, внесете ја вашата пластични отворање алатка.Pry со пластична отворање алатка, или вашите нокти.НОВИ СРЕДИНАТА ПЛОЧА СРЕБРЕНА РАМКА : Замена на средината плоча ако вашиот телефон edge е скршен.Ве молиме тест на екранот пред инсталација.Дека е во РЕД, кога не се полни.на горниот дел од екранот собранието заградата.И монтажа на рамка/рамки и прикажување на собранието е лесно да се уништи себеси.Секој елемент треба да бидат инсталирани во оригинална локација, бидејќи тие не се иста должина!Никогаш не се стегне завртка над граничните!.Отстрани џек за слушалки собранието. ★ПРЕД-СОБРАНИ ПРЕД ЕКРАНОТ структура : Новиот Предниот Екран Рамка/Рамки беше пред насобраните (За ЛЕСНО DIY).СОВРШЕН КОМПАТИБИЛНОСТ : Samsung Galaxy S4 (Црна Магла) SCH - I545 (Verizon) / SPH - L720 (Спринт) / SCH - R970 (U.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите