.

.

Екранот на Допир (AMOLED) Digitizer Собранието со Рамка за Samsung Galaxy S4 (IV) GT - I9500 (Меѓународна) (за Samsung Мобилен Телефон на Поправка на Дел Замена)(Поправка Алатка Колекции) (Црна

Екранот на Допир (AMOLED) Digitizer Собранието со Рамка за Samsung Galaxy S4 (IV) GT - I9500 (Меѓународна)

DEN 1439.52

Износ
Во продавницата.

Ако ви се исполнат со некои работи (не може да се вклучи, допрете senselessly, флеш, линии на екранот, дух кликнете итн), ве молиме да се обиде оваа : исклучете го вашиот телефон, исклучете ги сите кабли, вклучувајќи ја батеријата кабел, чистење на конектор за матична плоча, поврзани со кабли, оставете го телефонот сам за некое време во сува средина, тешко ресетирање на вашиот телефон, на моќ.И монтажа на рамка/рамки и прикажување на собранието е лесно да се уништи себеси.Ве молиме тест на екранот пред инсталација.Отстранување на микроsd картичката. 1* Стакло Екран Заштитник.пред се соочуваат со камера. 1* Средно Плоча Сребрена Рамка.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.USB одбор конектор.НЕВЕРОЈАТНИ ЗАМЕНА : Поправка/Замена на стари, скршени, испукана, оштетени погрешни Екранот со допир на екранот проблеми, мртви пиксели, испукана екрани, погрешна боја прашања.антенски кабел конектор.Се однесуваат на инсталацијата туториал видео на Интернет.на горниот дел од екранот собранието заградата.И монтажа на рамка/рамки и прикажување на собранието е лесно да се уништи себеси.Ние исто така ви нуди 100% ризик преживеаните гарантираме за да ви овозможи да се купи со доверба.Дека е во РЕД, кога не се полни. 1* Екран на Допир за Digitizer Собранието (со Home Копчето и Рамка).Pry со пластична отворање алатка, или вашите нокти.Отстранете го USB одбор од екранот собранието.екранот/digitizer кабел конектор.Подигнете го задниот случај од аголот најблискиот на divot и отстранете го од телефонот. 1* Филипс Глава 1* Ултра-тенок Челик Pry 1* Вшмукување Чаша. ★100% ГАРАНЦИЈА за КВАЛИТЕТ : Сите екрани Тестирање пред превозот.НОВИ СРЕДИНАТА ПЛОЧА СРЕБРЕНА РАМКА : Замена на средината плоча ако вашиот телефон edge е скршен.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите