.

.

15 компјутери директно pin 9pin/начин на Теренот 3.81 mm Завртка Terminal Block Конектор Зелена Боја Pluggable Тип со pin

15 компјутери директно pin 9pin/начин на Теренот 3.81 mm Завртка Terminal Block Конектор Зелена Боја Pluggable

DEN 1884.00

Износ
Во продавницата.

Номинална напон : 300 V.Номинална струја : 8 A.Издржи напон : 2000 V/1min.Жица опсег : 26~16 AWG.Изолација отпор : 5000 MΩ/1000 V.Материјал - Домување : PA66 UL94 V-0 - Контакт : Phosphor бронза,Ni позлатен - Лемење pin : (Месинг,Калај позлатен - Завртки : М2 ,Челик,Цинк позлатен Електрични Оценет напон : 300 V - Номинална струја : 8 A - отпор на Изолација : 5000 MΩ/1000 V - Контакт отпор : 20mΩ - да Издржи напон : 2000 V/1min - Жица опсег : 26~16 AWG Механички & оперативен амбиентниот - Torque: 0.2 Nm - Лента должина : 5~6mm - Темп.Опсег : -40°C~+105°C - MAX лемење : +250°C 5 Sec.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите