.

.

Одат во светот го проповеда евангелието Христијанско сведочење носат Долги Ракави, T-Shirt

Одат во светот го проповеда евангелието Христијанско сведочење носат Долги Ракави, T-Shirt

DEN 1759.20

Износ
Во продавницата.

Цврсти бои : 100% Памук; Хедер Сива : 90% Памук, 10% Полиестер; Сите Други Heathers : 50% Памук, 50% Полиестер.Увезени.Машина За Миење.Лесни, Класичен одговара, Двојно-игла ракави и на дното полите.Во Марко 16 : 15 Исус рече : "Одете во сите светот и да проповеда Евангелието." зошто да не се носат во евангелието премногу!Mizar Сведоци Ко.има за цел да обезбеди квалитет сведок носат за теолошко, авантура, ентузијасти.Комбинацијата на Авантуристички дизајни, Библиски инспирација, и ретро влијание, го сумира она што Mizar е за сите.Јован Крстител не би требало да носат Камила Косата ако Mizar биле наоколу.Авантура + Ретро + Вера = Mizar.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите