.

.

Вилушка Терминали, U Тип Wire Конектор 27A Асортиман Бакар 100Pcs за Електрични Проекти

Вилушка Терминали, U Тип Wire Конектор 27A Асортиман Бакар 100Pcs за Електрични Проекти

DEN 196.56

Износ
Во продавницата.

ШИРОКО се КОРИСТИ : Широко се користи во моќта на системите за контрола на моќ електроника индустрија, енергија опрема, индустриска автоматизација, улично осветлување и транспорт, пост и телекомуникации, петрохемија, индустриски, градежни, машини за производство, итн.26 во 10мм / 0.19 во Пакет Листата : 100 x Вилушка Терминали. 100 PCS ВКУПНО : пакетот содржи 100 парчиња, што е доволно да ги задоволи сите видови на користење на потребите во вашиот живот, со едноставна операција, се многу практични. ОТПОРНОСТ на КОРОЗИЈА И ТОПЛИНСКА ИЗОЛАЦИЈА : Направен од добар квалитет бакар и ПВЦ материјали, која има одлична отпорност на корозија и топлина insulation5. ШИРОКО се КОРИСТИ : Широко се користи во моќта на системите за контрола на моќ електроника индустрија, енергија опрема, индустриска автоматизација, улично осветлување и транспорт, пост и телекомуникации, петрохемија, индустриски, градежни, машини за производство, итн.

Параметрите на производот

Item Type:
Fork Terminals
Model:
SV2-5
Material:
Copper + PVC
Color:
Green
Suitable For Wires:
1.5-2.5mm²(AWG 16-14)
Maximum Current:
27A
Specification:
American system bolt number d2(approx.) B(approx.) L(approx.) F(approx.) H(approx.) D(approx.)  #10 5.3mm / 0.21in 8.1mm / 0.32in 21.2mm / 0.83in 6.5mm / 0.26in 10mm / 0.39in 4.7mm / 0.19in :
Package List:
100 x Fork Terminals :

Им се допаѓа и на купувачите